Знам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Середа, 29.01.2025, 00:01

Інформація

щодо виконання плану заходів з правової освіти та Всеукраїнського тижня права

по Знам’янській ЗШ І-ІІІ ступенів № 7

у 2016/2017 н.р.

Правова освіта та виховання, профілактика правопорушень серед підлітків постійно в центрі уваги педагогічного колективу Знам'янської ЗШ І-ІІІ ступенів № 7.

Робота адміністрації та педагогічного колективу школи спрямована на виховання високоморальної, національно свідомої та самосвідомої, фізично та духовно здорової, творчої, працелюбної, екологічно культурної, художньо – естетично освіченої особистості.

Особлива увага   в процесі виховання підростаючої молоді    приділяється правоосвітній роботі, мета якої - формування в кожного учня системи знань з питань основ держави та права, розвиток інтересу до цієї галузі знань і зв'язок права з навколишньою дійсністю; інтересу до її законодавчих та виконавчих органів; прищеплення навичок правової та, головне, свідомої поведінки; формування потреб та вмінь активно захищати в установленому законом порядку свої права та законні інтереси інших осіб, запобігання правопорушень, попередження розвитку асоціальної спрямованості особистості до навколишньої дійсності в процесі перевиховання, забезпечення набуття вихованців та учнів школи особистого досвіду реалізації прав і виконання обов’язків у моральних і правових взаємостосунках,  тому в школі розроблена система правового виховання, до якої включені такі заходи:

1. Проведення місячників, тижнів права.

2. Засідання ради профілактики правопорушень (раз на місяць).

3. Зустрічі з працівниками правоохоронних органів, органів юстиції, працівниками соціальних служб та лікарями.

4.Проведення годин спілкування, лекцій, бесід, консультації з правової тематики.

5. Робота з громадськими організаціями.

6. Педагогічний всеобуч, консультації для батьків.

7. Проведення заходів, спрямованих на попередження правопорушень серед учнівської молоді.

 Система правовиховної роботи школи передбачає вироблення стійких морально-правових знань, соціально - психологічних навичок поведінки учнів у суспільстві, розвиток їх трудової і громадянської активності. Педагогічний колектив школи ставить за мету виховання здорової особистості, формування людини здатної до безконфліктного існування в суспільстві. Особлива увага приділяється конкретним і безпосереднім завданням правового виховання, а саме:

-  формування в кожного учня системи знань з основ  правознавства;

-  формування поваги до держави;

-  виховання в учнів правосвідомої поведінки;

- формування уміння активно захищати в установленому законом порядку свої права.

З початку нового навчального року активізовано роботу учнівського самоврядування. Старшокласники активно беруть участь у громадському житті школи, систематично проводять рейди «Ні - палінню!», «Зовнішній вигляд учня», «Запізненням- ні!» тощо.

У межах правового виховання в школі постійно працює рада профілактики правопорушень серед учнів, на засіданнях якої розглядаються питання щодо порушення учнями правил поведінки, проводиться систематична робота з категорійними учнями (малозабезпечені, з та дітей, що занходяться під опікою та особливою педагогічною увагою).

Профілактичне значення виховного впливу на поведінку учнів, яке може бути сформоване тільки знаннями про правові вимоги, про юридичні наслідки здійснених правопорушень і злочинів, впливає на вироблення позитивних настанов. Усе це попереджує правопорушення та здійснення злочинів неповнолітніми.

Правове виховання батьків у школі здійснюється у межах батьківського лекторію на батьківських зборах та на засіданнях батьківського всеобучу (за окремим планом).

Таким чином педколектив нашої школи намагається використати всі можливості, які є в школі та за її межами, щоб виховувати громадянина нашої держави, який буде знати свої права та виконувати свої обовязки і жити в правовому просторі.

Як зазначено в Національній програмі правової освіти населення, затвердженій Указом Президента України від 18.10.2001 року № 992/2001: «Правове виховання — виховна діяльність школи, сім'ї, правоохоронних органів, спрямована на формування правової свідомості та навичок і звичок правомірної поведінки школярів».

Правовий процес регулюється Конституцією України, Законом України  «Про освіту» та іншими чинними нормативно-правовими актами.

Перелік основних нормативно-правових документів, якими керуються педагогічні працівники при плануванні роботи з правового виховання:

1. Конституція України.

2. Закон України «Про освіту».

3. Закон України «Про охорону дитинства».

4. Загальна Декларація прав людини.

5. Декларація прав дитини.

6. Конвенція про права дитини.

7. Указ Президента України «Про Національну програму правової освіти населення»

8. Статут школи та документи про вибори Президента школи.

Свою діяльність даний навчальний заклад здійснює відповідно до робочого плану на навчальний рік. Педагогічний колектив школи приділяє належну увагу питанням правової освіти та виховання учнів. 

По  школі були видані наступні накази :

  • Наказ «Про організацію правоосвітньої роботи в школі» від 07.09.2016 р. №63-в
  • Наказ «Про організацію правового всеобучу для батьків» від 30.09.2016р.  № 70-в
  • Наказ «Про створення  Ради профілактики правопорушень серед учнів школи  на 2016-2017 н.р.» від 30.09.2016 р.  № 72-в
  • Наказ «Про організаційну роботу щодо попередження дитячого травматизму» від 30.09.2016 р.  № 75-в
  • Наказ «Про затвердження плану заходів щодо протидії поширенню наркоманії» від 19.10.2016 року № 84-в
  • Наказ «Про попередження нещасних випадків серед учнів школи під час навчально-виховного процесу та у побуті» від 24.10.2016 р. №  86-в
  • Наказ « Про організацію Тижня права» від 25.10.2016 р.  № 87-в
  • Наказ  «Про  Проведення Тижня профілактики виникнення шкідливих звичок та правопорушень»  від 25.10.2016 р.  № 88-в

         Також протягом І семестру сплановано та проведено ряд заходів, спрямованих на підвищення рівня обізнаності учнів, вчителів та їх батьків щодо:

  • запобігання насильству  (за окремим планом) -  (інформація про проведення щорічної акції «16 днів проти насильства» № 191-16 від 6.12.2016 року на лист відділу освіти  від 28.11.2016 р. № 01-21/ПС –) ;
  • профілактики злочинності та правопорушень ( зустрічі з представниками правоохоронних органів ( 21.10.2016  з дільничим інспектором смт. Знам’янка Друга Черним О.П.) та представниками соціальних служб (15.11.2016 року  - виховний захід «Наркотикам-Ні!, проведений   О.Білокамінською , спеціалістом ЦСССДМ в рамках тижня профілактики виникнення шкідливих звичок (14.11 .- 18.11.) та відповідно до плану заходів, спрямованих на протидію поширення наркоманії  та злочинності, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних речовин (додаток до наказу від 19.10.2016 р.  №84-в « Про затвердження плану заходів щодо протидії поширенню наркоманії», а також проведення заходів відповідно до тематики тижня ( загальношкільна лінійка «Шкідливі звички та їх профілактика»; інформаційні хвилинки, бесіди, анкетування « Причина правопорушень – шкідливі звички» тощо);
  •   інформаційно-освітньої роботи щодо протидії торгівлі людьми на 2016/2017 н.р. (інформація № 166-16 від 10.11.2016 року на лист відділу освіти № 01-21/562/ПС від 03.11.2016 року «Про проведення інформаційно-освітньої роботи щодо протидії торгівлі людьми»), в ході якої передбачено проведення Тижня правової обізнаності (за окремим планом) ; просвітницька робота з батьками – індивідуальні консультації  для батьків «Виховання без покарань», «Про випадки насильства в сім’ї», в ході роботи батьківського лекторію(Жовтень); круглий стіл  «Торгівля людьми: злочин та порушення прав людини» в ході правового всеобучу для працівників (Листопад); нарада при директорі «Запобігання насильству: процес та методи соціально-педагогічної роботи (Грудень); дискусія на тему «Тілесні покарання дітей: ефективний засіб виховання чи порушення прав дитини» в рамках засідання МО ( Грудень); тематичні виставки в бібліотеці, організація роботи скриньки довіри, виховні заходи та відео лекторії  (протягом року).

Систематично ці питання розглядаються на засіданнях педагогічної ради.

 У закладі відсутній кабінет права, але в бібліотеці оформлений куточок права, де розміщені законодавчі та нормативно правові акти у сфері захисту прав дітей:

  • Декларація прав дитини.
  • Конституція України.
  • Конвенція про права дитини.
  • Закон України «Про охорону дитинства».
  • Закон України «Про попередження насильства в сімї».
  • Закон України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».
  • Сімейний кодекс України.

Також у приміщенні закладу розміщений стенд «Правовий вісник», який містить докладну інформацію щодо декларації прав дитини, прав та обов’язків учнів, а також інформацію щодо кримінальної відповідальності неповнолітніх.

Крім того, в кожному класному кабінеті оформлено куточки, що містять інформацію про «Державні символи України», «Народна символіка України» тощо в рамках тематичних Тижнів та поза ними.

 У початковій школі відбуваються інформаційні хвилинки, в рамках тематичних тижнів та заходів з правової обізнаності, а також з метою превентивного виховання, що відображають основні положення Конвенції ООН про права дитини.

         У початкових класах вчителі Степанова Л.А. (кл.кер. 2 кл.),Іваненко І.І. (кл. кер. 4 кл.), Резнікова Н.В. (кл. кер 1кл.), Коптельцева С.М. (кл. кер. 3 кл.) разом із практичним психологом Мухіною А.О. проводять ранню діагностику: визначають сім’ї, в яких вихованню дітей не приділяється належна увага, знайомляться із сімейними умовами виховання школярів, визначають, яка допомога потрібна батькам у вихованні дитини, а головне - навчають маленьких громадян основам правознавства на уроках, спрямовуючи виховний вплив на маленькі особистості під час тематичних заходів та загальношкільних лінійок, в рамках перегляду відеоматеріалів «Права та обов’язки».

В старших класах робота спрямовується на пізнавально-інтелектуальну діяльність учнів. Виходячи з проблемного питання, вимог правової освіти та виховання, у школі склалася певна система, яка передбачає цілеспрямовану, планову, взаємопов'язану, керовану діяльність її частин - від директора, заступника директора, класних керівників, практичного психолога до бібліотекаря і медсестри. У плани роботи класних керівників включені заходи з превентивного виховання, які  допомагають застерегти підлітків від правопорушень.

Правоосвітня та правовиховна діяльність здійснюється на уроках правознавства вчителем історії та правознавства Москаленком М.С., діяльність якого спрямована на значну просвітницьку роботу серед учнів, вчителів (за окремим планом) та  батьків, опрацьюванню нормативно-правових документів, зокрема: «Загальної декларації прав людини», «Декларації прав дитини», Конвенції ООН «По права дитини» у формі лекцій та бесід тощо.

Правознавцями постійно поновлюються  матеріали куточку правових знань.

   З 05.12.2016 р. по 09.12.2016 р.у школі , на виконання наказу відділу освіти виконавчого комітету № 291 від 25 жовтня 2016 року «Про затвердження плану заходів з проведення Всеукраїнського тижня права у 2016 році» та листа відділу освіти № 01-21/691/4 від 28.11.2016 року«Про виконання плану заходів з правової освіти та Всеукраїнського тижня права» заплановано проведення ряду заходів з метою підвищення правової компетентності учнів та педколективу та формуванню в учнів правової культури, попередження злочинності серед неповнолітніх, а саме:

  • Всеукраїнський урок «Права людини», з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини (05 грудня - ЗДВР Попова Т.М.,Москаленко М.С., класні керівники);
  • Книжкові виставки «Калейдоскоп правових новин» та презентація літератури правового змісту   (05 - 09  грудня     - Свірбій С.А., Москаленко М.С.);
  • Перегляд  художніх та документальних фільмів про права людини та правозахисну діяльність в Україні (05-09 грудня – Москаленко М.С.,Хрипта О.М., класні керівники);
  • Огляд матеріалів тематичного стенду та правових куточків (Хрипта О.М., класні керівники);
  • Засідання ради профілактики правопорушень (Попова Т.М. – за окремим планом);
  • Індивідуальні консультації для батьків  в  ході роботи батьківського всеобучу (За окремим планом  - ЗДВР Попова Т.М., практичний психолог Мухіна А.О., вчитель історії та правознавства Москаленко М.С.);
  • Виставка малюнків «Молодь за права людини» (протягом Тижня - вчит. образотв. мист. Машковська Т.М.,  педагог-організатор Хрипта О.М.,  вчителі початкових класів)
  • Оновлення матеріалів тематичного  стенду   «Правовий вісник» (до 5  грудня – ЗДВР Попова Т.М., педагог-організатор Хрипта О.М.);
  • Робота з трудовим колективом в рамках проведення правового всеобучу «Сім’я, як соціальний осередок суспільства» (07.12.2016 р. – Москаленко М.С.);
  • Батьківський всеобуч. Індивідуальні консультації для батьків «Школа правових взаємин. Батьки і діти" » (Протягом тижня – класні керівники);
  • Заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру (лекції, бесіди, конкурси, ігри, змагання, виставки  тощо), спрямовані на підвищення рівня правової культури, формування в учнів правосвідомості, що ґрунтується на визнанні людини як найвищої соціальної цінності (тематика за вибором вчителя) – (протягом Тижня - вчитель історії та правознавства Москаленко М.С., класні керівники, вчитель трудового навчання»):
  1. Виставка поробок на тему «Символіка України» (Бабіч А.В.);
  2. Брейн-ринг «Кращий правознавець» (9-11 кл.);
  3. Виготовлення буклетів на тему: «Права дитини»;
  • Висвітлення на сайті закладу та в ЗМІ заходів з проведення Всеукраїнського тижня права (протягом Тижня - ЗДВР Попова Т.М., вчитель правознавства Москаленко М.С.).

Правовиховна робота у школі чітко спланована, це зафіксовано у всіх планах: від річного плану до планів класних керівників.

Кожного року у листопаді проводиться Місячник громадянського та правового виховання «Я – особистість». В рамках місячника проведені тематичні тижні, такі, як:

Тиждень профілактики виникнення шкідливих звичок та правопорушень, з 14 по 18 листопада та Тиждень правової обізнаності школяра, з 21.11.2016 р. по 25.11.2016 р. (за окремим планом), які мали за мету пропаганду правових знань та проведення профілактичної роботи.

       Саме з  метою попередження правопорушень та профілактики їх в школі в 2016 – 2017  навчальному році діє 5 гуртків ( «Влучний стрілець» , «Футбол» та «Баскетбол» - кер Сидоренко В.В.; «Мовознавець» - кер. Ніколаєнко І.Є.; « Основи медичних знань» - кер. Темна А.П.)

  Гуртківці є постійними учасниками шкільних, міських та селищних  заходів. Досягненнями учнів школи є не лише участь, а й здобутки у вигляді грамот, нагород та медалей.

Важливе місце в системі правової освіти шкіл відводиться роботі з батьками. Питання з правової тематики, і зокрема «Батькам про права дитини», «Профілактика насилля в сім’ї», тренінг «Як прожити один день без нотацій» та інші, виносяться на розгляд батьківських класних зборів.

    Класні керівники в класних колективах постійно аналізують стан поведінки учнів. Порушення поведінки обговорюються на засіданнях батьківських комітетів, зборах

    Форми роботи з батьками з правоосвітницької роботи:

  1. Зустрічі з батьками: «День відкритих дверей»
  2. Лекції-консультації (за вимогою)
  3.  Батьківські збори: загальношкільні та класні.

4. Засідання батьківського комітету школи (за окремим планом).

   У профілактиці правопорушень вагому допомогу надають працівники  правоохоронних органів. Систематично організовуються зустрічі працівників цієї служби.

        Вагоме місце у правовиховній роботі займає робота шкільного психолога Мухіної Антоніни Олександрівни, яка в план роботи психолога на місяць завжди включає питання, які стосуються питання по вивченню психологічних особливостей учнів, а також допомагає проводити роз’яснювальну роботу серед учнів які порушують дисципліну у школі та з’ясовує причини, які спонукали їх до цього та відповідну роботу серед  вчителів в рамках всеобучу та лекторіїв з правової обізнаності, Були проведені анкетування психологом школи серед учнів, які схильні до порушення дисципліни у школі.

Бібліотека в нашій школі, двері якої завжди гостинно відкриті Свірбій С.А для усіх бажаючих, є тим інформаційним центром, з якого черпають потрібні знання небайдужі до слова особистості. Постійно діючою є виставка літератури «Закон і підліток», оформлено добірку матеріалів даної тематики, цікавинки із періодики на правову тематику. В рамках тижня права, місячника правової освіти, бібліотекар проводить з учнями бесіди, інформаційні хвилинки. Вчителі школи користуються літературою на правову тематику. Завжди можна почитати Конституцію України, знайти потрібний матеріал для рефератів, бесід, виховних годин. Бібліотекаря запрошують на години класних керівників, на батьківські збори та інші заходи. Бібліотекар охоче й залюбки презентує відповідну правову літературу для учнів, батьків та вчителів на базі бібліотеки.

Будь-яка виховна робота вчителя знаходить своє віддзеркалення в особистості учнів. Вся правовиховна робота у нашій школі сприяє розширенню правових знань учнів, формує вміння застосовувати правові знання в повсякденному житті. Система правовиховної роботи,  яка склалася у школі, дає змогу зробити висновок, що певних результатів у правовому вихованні досягнуто.

Проведені такі заходи щодо профілактики правопорушень серед учнів:

  1. Сформовано банк даних дітей, які проживають у складних життєвих обставинах та ведеться спостереження за категорією учнів, які потребують особливої уваги, з метою недопущення правопорушень та дотримання ними правил внутрішнього розпорядку.
  2. Організоване вивчення індивідуальних особливостей дітей та дітей з девіантною поведінкою.
  3. Проведено лекцію на тему: «Дитяча злочинність. Причини та шляхи подолання».
  4. Заплановано рейди-відвідування дітей вдома, з метою вивчення умов проживання.
  5. Вживаються заходи адміністративного впливу на батьків, які неналежно виконують батьківські обов’язки.

У річних планах роботи заплановані заходи щодо правовиховної роботи та профілактики правопорушень: рейди в неблагонадійні сім’ї, обстеження житлово-побутових умов учнів, створення банку даних про сім’ї, де безвідповідально ставляться до навчання і виховання дітей. Класними керівниками  постійно ведеться робота з батьками про з’ясування причин невідвідування учнями школи, з метою недопущення дитячої бездоглядності.

Правове виховання як специфічний процес має неабияке значення, обумовлює початок його дії як у ранньому віці, що забезпечить правильність його інформації, вміння дітей вирізняти злочин серед діянь, сприяти соціальній цілеспрямованості. Реалізувати це потрібно через:

  • індивіалізацію педагогічних заходів профілактичного впливу;
  •  контроль за навчально-виховним процесом з боку педагогічного колективу;
  • вияв джерел негативного впливу на учнів;
  • забезпечення умов соціальної адаптації неповнолітніх, що проживають у неблагополучних сім’ях;
  • співпраця з соціальними, правоохоронними службами, громадськими організаціми 
  • зустрічі з батьками учнів, діти яких схильні до правопорушень  та посилення педагогічної уваги з боку працівників школи щодо них.

Докладаючи максимальних зусиль у формуванні всебічно розвиненої особистості слід керуватися почуттям відповідальності та свідомого вибору під час прийняття рішень, узагальнюючи досвід колишніх поколінь та життєвих ситуацій впливати на особистість дотримуючись принципів гуманізму та толерантного ставлення до оточуючих, а головне – пам'ятати слова видатного педагога Василя Олександровича Сухомлинського про те, що «Людину можна виховати лише добром».


Copyright MyCorp © 2025Конструктор сайтів - uCoz