Знам'янська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 7
Пошук
Вхід на сайт
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Середа, 24.04.2024, 07:49

ГРИБИ - КОРИСТЬ І КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ГРИБІВ. МОЖЛИВаШКОДа

 

Гриби - смачний, корисний і низькокалорійний продукт, відомий людині не одну тисячу років. Це справжня комора природи, яка зібрала в собі цінні вітаміни, амінокислоти та інші корисні сполуки. У чому користь грибів для здоров'я і в чому їх шкода? Про це читайте в моїйс татті.
Гриби – представники окремого біологічного царства, які знайшли широке застосування, як в кулінарії, так і в медицині, оскільки мають масу корисних і потрібних властивостей. Користь грибів булла виявлена не одне тисячоліття тому, і сьогодніцей продукт залишається одним з найбільш затребуваних і корисних у щоденному раціоні багатьох людей.
Сьогодні, коли гриби ретельно вивчені в лабораторіях, вчені не перестають дивуватися цьому унікальному природному продукту. За складом мінералів гриби можна прирівняти до фруктам, за кількістю складу вуглеводів - до овочів. За кількістю білка гриби перевершують  м'ясо, іноді гриби так і називають «лісове м'ясо», для людей, які не вживаютьтвариннібілки, грибиодне з головнихджерелцихціннихсполук.

КОРИСНІ ВЛАСТИВОСТІ ГРИБІВ

Користь грибів полягає в унікальному збалансованому складі всіх біологічноцінних хар чових компонентів: білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мікроелементів. При цьому основою грибів є вода, вона становить майже 90% всьоговмісту, що робить цей продукт низькокалорійним, легкозасвоюваним і дієтичним.
Гриби – це джерело незамінних білкових з'єднань, в  них міститься 18 амінокислот (лейцин, тирозин, аргінін, глютамін і ін.), Які найсприятливішим чином впливають на організм. У 100 г грибів міститься приблизно 4 г білка, близько 3 грамів становлять вуглеводи і 1, 3 грами - жири. Серед жирових компонентів найбільш цінними є: лецитин, гліцериди жирних кислот і ненасичені жирнікислоти (масляна, стеаринова, пальмітинова). Значно збільшити білкову частку дозволяє сушка грибів, сушені гриби практично  складаються з білкових з'єднань.
Вітамінний ряд, щоміститься в грибах також багатий: А, В (B1, B2, B3, B6, B9), D, Е, РР. Такий набір найсприятливішим чином впливає на нервову систему, процеси кровотворення, судини. Вживання грибів дозволяє підтримувати в хорошому стані волосся, шкіру, нігті. Користь грибів у плані змісту вітамінів групи В, набагато вище, ніж у деяких овочів і злаків.
Мікроелементи, що містяться в грибах: калій, кальцій, цинк, мідь, фосфор, сірка, марганець, заповнюють запас мікроелементів в організмі і благотворно впливають на багатофункцій. Гриби мають позитивний вплив на роботу серцево-судинної системи, зміцнюють міокард, є профілактичним засобом розвитку серцевих хвороб, виводять шкідливий холестерин з крові. Цинк і мідь, що входять до складу грибів, активно беруть участь в обміні речовин, поліпшують кровотворення, беруть участь у процессах вироблення гормонів гіпофізом.
Також до корисних компонентів грибів відносяться: бета-глюкан, що підтримують імунну систему і надають високий протираковий ефект, і меланін - один з найсильніших  природних антиоксидантів. Також до складу грибів входять органічні кислоти і сечовина.

МОЖЛИВА ШКОДА ГРИБІВ

Більшість компонентів, що входятьдо складу грибів приносять величезну користь, але шкода грибів також очевидна. Деякі види грибів категорично не можна вживати в їжу, вони є отруйними і вкрай небезпечні для здоров'я людини. Якщо ви не розбираєтеся досконально в грибах, то не збирайте їх самостійно. Краще купуйте в магазині, так у вас буде певнагарантія, що серед їстівних немає отруйних грибів. Причиною отруєння грибами можуть бути не тільки неїстівні гриби, так само згубно впливають на організм старі, не свіжі, червиві гриби.
Частина вітамінних сполук у грибах руйнується при термічнійобробці, тому корисніше є мариновані, солонігриби.
Шкода грибів проявляється і у випадку надмірнозахоплення такою їжею. Хітин - один з білків, що входять до складу грибів практично не переробляється організмом, тому захоплюватися поїданням грибів не варто, це може призвести до розвитку хвороб травного тракту.

 


Copyright MyCorp © 2024Конструктор сайтів - uCoz